Duyurular
“Duruşma arası, sanat molası”
26/04/2019
Sevgili Dostlar, 

İGK Hukuk Bürosu, 

Kuruluşunun 40. yılında Av. Işın Karahan Yıldırım’ın “hukuk ve sanatı buluşturmak” fikrinden hareketle başlattığı sanat etkinliklerini bu yıl da devam ettiriyor ve  26 Nisan 2019 tarihinde başlayacak olan bu sergide siz sanatseverler ile genç sanatçıları buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Çalışma ortamını sanat galerisi olarak yeniden düzenleyen IGK Hukuk Bürosu, “Duruşma arası, sanat molası” çağrısıyla başlattığı IGK Sanat Buluşmalarının ikincisinde, kapılarını yine yetenekli genç sanatçılara açıyor. 

Her yıl genç sanatçıları, sanatseverler ve sanat destekçileriyle bir araya getirmeyi amaçlayan Sanat Buluşmaları, bu kez dört genç sanatçıya ev sahipliği yapacak. 

 Etkinlikte; Sanatçılar Aytuna Cora, Mevlüt Akar, Semih Çınar ve Zeynep Merve Çiçek’in eserleri hukuki mücadeleden yorgun düşen ruhlarımıza iyi gelecek. Yılda bir kez de olsa adalet aramak için değil, sanatın anlatacağı öykülere ev sahipliği yapmanın ve sanatın sizlere ulaşmasında aracı olabilmenin mutluluğunu paylaşmak için davetlisiniz.

IGK Hukuk ailesi olarak, genç sanatçılarımızın, eğitimlerini aldıkları sanat dallarında devam etmelerine katkıda bulunmak amacı ile bu oluşumu destekleyen, bizden katkılarını esirgemeyen Değerli Seçici Kurul üyelerimize ve Eserlerini bizlerle paylaşan sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz. 

Toplumun yaşam damarı olarak nitelendirilen sanat ile hukuk arasındaki özel etkileşimi sergilemek ve paylaşmak üzere çıktığımız yolun herkes için keyifli olmasını diliyoruz.

Sanat Hepimize İyi Gelecek…
 

Sanatçılarımız


Zeynep Merve ÇİÇEK
1987 yılında Ankara’da doğan Zeynep Merve ÇİÇEK, lise eğitimini, 2001–2005 yılları arasında Kırıkkale Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde; lisans eğitimini, 2005–2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalında; yüksek lisans eğitimini de 2009–2012 yılları arasında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalında tamamlamıştır. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlik eğitimine başlamıştır. Ayrıca grafik, seramik ve fotoğraf alanında da çalışmalarını sürdüren  Zeynep Merve, bugüne kadar beş kişisel sergi açmış ve birçok karma sergiye katılmıştır. 2010 yılından bu yana Görsel Sanatlar Öğretmenliği yapan Merve Çiçek çalışmalarına Ankara’daki atölyesinde devam etmektedir. 

Semih ÇINAR
1990 yılında Karabük’te doğdu. 2012 yılında Karabük Üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı. 2015-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Bugüne dek birçoksergi ve sanaetkinliğine imza attı. 2017 yılında DYO SANAT Baskı başarı ödülü kazanan sanatçı çalışmalarını sürdürmektedir.

 Aytuna CORA 
1987 yılı İstanbul doğumlu Aytuna Cora, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünü 2011 yılında birincilikle bitirmiştir.  Aynı yıl Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’ne atanmış ve çeşitli karma sergi ve sempozyumlara katılmıştır. 2013 yılında lisansüstü eğitimini tamamlamak üzere Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır, çalışmalarını halen aynı kurumda sürdürmektedir. 

Mevlüt AKAR
1988 yılında Afyon Karahisar’ın Sultandağı ilçesi doğumlu  Mevlüt AKAR, ilk ve orta öğretimi Çay ilçesinde tamamlamıştır. 2006 yılında Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden mezun olan Mevlüt AKAR, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü diplomasını 2014 yılında almış ve 2015’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bugüne kadar birçok sergi ve etkinlikte yer almıştır.  Çalışmalarına halen Eskişehir’deki atölyesinde devam etmektedir.

 
1 / 6